Aktualności

KOMPLEKSOWA NAPRAWA PLANDEK !!!

Od lipca 2017 roku wprowadziliśmy do naszej oferty nowe usługi. Posiadamy w sprzedaży AdBlue w promocyjnych cenach. Zapraszamy do korzystania z naszych ofert. Więcej szczegółowych informacji pod nr tel. 697 607 878

MiLoG: Od 1 lipca delegowanych do Niemiec pracowników będzie można zgłaszać tylko za pomocą platformy internetowej.

Z dniem 30 czerwca kończy się okres przejściowy, w którym zgłoszenia delegowania pracownika na teren Niemiec można było dokonać zarówno poprzez fax jak i on-line. Od 1 lipca możliwe to będzie wyłącznie przy użyciu platformy internetowej.

Od 1 stycznia br. zgłoszenia są przyjmowanie on-line za pośrednictwem strony www.zoll.de. w rubryce „Dienste und Datenbanken” lub na stronie internetowej www.meldeportal-mindestlohn.de. Wcześniej można je było przesyłać wyłącznie faxem do siedziby urzędu celnego (Generalzolldirektion) pod numer +49 (0) 221/9648-72.

Od początku roku do 30 czerwca obowiązywał okres przejściowy, w którym rejestracji można było dokonywać obiema drogami. Od 1 lipca natomiast zgłoszenie delegacji będzie możliwe już tylko przez Internet.

 

W 2017 roku 7-krotnie mniej płatnych zezwoleń dla polskich przewoźników na Białorusi.

Ministerstwo Transportu Białorusi ustaliło liczbę płatnych zezwoleń na transport dla międzynarodowych przewoźników. Przewoźnicy z Azerbejdżanu i Mołdawii otrzymali ich więcej niż rok temu. Natomiast dla polskich firm transportowych przewidziano ich aż 7-krotnie mniej niż w 2016 r.

Zezwolenia otrzymało łącznie 45 państw. W 2017 roku w porównaniu z 2016 zwiększono ich liczbę dla takich krajów jak Azerbejdżan (z 800 do 1,2 tys.), Kirgistan (z 1 do 1,5 tys.), Mołdawia (z 7 do 7,5 tys.) czy Mongolia (z 250 do 350).

Dla Polski natomiast ilość pozwoleń na transport zmniejszono aż 7-krotnie: ze 142 do 20 tys.

Postanowienie ministerstwa zaczęło obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku.

Nowe stawki opłat drogowych w Szwajcarii

1 stycznia 2017 r. w Szwajcarii w życie weszły nowe taryfy opłat drogowych dla zagranicznych i szwajcarskich ciężarówek powyżej 3,5 t.

Szwajcarzy znieśli 10-procentowy rabat dla pojazdów o klasie emisji spalin Euro 6, a ciężarówki klasy Euro 3, 4 i 5 przeniesione zostały do droższej kategorii taryfowej.

Szwajcarski rząd liczy na to, że wprowadzenie nowych stawek przyczyni się do przeniesienia części transportu drogowego “na szyny”. Ponadto podwyżka opłat związana jest częściowo z oddaniem do użytku tunelu kolejowego Świętego Gotarda (Gotthardtunnel)

Projekt i realizacja: WiWi.pl